Misja naszego niepublicznego przedszkola w Poznaniu
Samodzielność, poczucie indywidualizmu, wiara we własne możliwości – oto główne cechy, które wspieramy u naszych podopiecznych.

Pedagożki z prywatnego przedszkola „Latawce Dmuchawce” w Poznaniu wierzą w dzieci, w ich umiejętności, zdolności i talenty. Stanowimy doświadczony zespół profesjonalnych kreatorek rzeczywistości pełnej zabawy, muzyki, tańca, teatru, ruchu i przyrody. Zależy nam na poczuciu bezpieczeństwa, zaufania, wsparcia. Wychowankowie naszych placówek wiedzą, że mogą polegać na nas w każdej sytuacji. Wraz z rodzicami pracujemy nad rozwojem osobowości dzieci, kształtowaniu wiary w siebie oraz śmiałym definiowaniu swojej roli w społeczeństwie.

Korzystamy ze sprawdzonych metod, m.in.:

• ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne,
• dobrego startu,
• projektu,
• pedagogiki zabawy,
• podejścia Montessori.

Adaptujemy ich najlepsze elementy, aby w naszym niepublicznym przedszkolu stworzyć dla naszych podopiecznych jak najkorzystniejsze warunki. Kładziemy szczególny nacisk na bogaty program zajęć przyrodniczych. W ogrodzie, otoczone przez przyrodę, dzieci redukują stres, odprężają się i relaksują. Poprzez prace w ogródku, takie jak pielęgnacja kwiatów i warzyw, sadzenie i podlewanie, a także obserwowanie rezultatów swojej działalności, maluchy uczą się szacunku do środowiska i ekologicznego stylu życia. Dbamy również o to, by codziennie miały styczność z językiem angielskim, co w przyszłości ma im ułatwić porozumiewanie się i dalszą naukę.

Nasze niepubliczne przedszkole jest prowadzone w taki sposób, by każde dziecko miało możliwość pogłębiania swoich unikalnych talentów i zainteresowań. Łącząc efektywne metody pedagogiczne z atrakcyjnymi zajęciami dodatkowymi i wspierając niezależność naszych wychowanków, stawiamy na stworzenie optymalnych warunków do poznawania świata, zaspokajania ciekawości, nauki i integracji społecznej. Staramy się tworzyć jak najlepsze, pełne życzliwości i naturalne środowisko rozwoju dla młodych ludzi.

Poprzez zajęcia przyrodnicze rozbudzamy ciekawość świata najmłodszych, ich zainteresowanie otaczającą naturą oraz uczymy dbałości o środowisko przyrodnicze. Chcemy, by wszystkie sfery osobowości rozwijały się harmonijnie, uwzględniając indywidualne predyspozycje ruchowe, umysłowe, językowe oraz duchowe każdego małego człowieka. Nasze placówki to miejsca magiczne – dzieci doświadczają tu cudownych przygód, przeżywają piękne momenty, pokonują własne słabości i kształtują silną osobowość.