Dobre, prywatne przedszkole w Poznaniu

Stawiamy na prostotę. W jasnych, przestronnych, urządzonych zgodnie z minimalistyczną estetyką wnętrzach dzieci mogą się swobodnie bawić i rozwijać swoje umiejętności. Mamy swoją indywidualną wizję na prywatne przedszkole. Królują u nas pastelowe barwy – pozwalają się skupić, wycisz, zrelaksować. Jak każde dobre przedszkole, posiadamy duży ogród wraz z placem zabaw i ogródkiem kwiatowo-warzywnym. By jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych, obiekt jest monitorowany. Osoby tworzące nasze przedszkole niepubliczne dbają o podopiecznych i wsłuchują się w ich potrzeby.

Przedszkole niepubliczne „Latawce Dmuchawce” realizuje postulaty Marii Montessori. Szczególne znaczenie w harmonijnym rozwoju małych dzieci przypisywała ona wspieraniu samodzielności, budowaniu poczucia własnej wartości oraz nauce umiejętności dostosowanej do indywidualnych predyspozycji. Prócz owej koncepcji bliska jest nam Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Metoda Dobrego Startu czy Pedagogika Zabawy. Tworzymy dobre przedszkole w Poznaniu z solidnymi podstawami. Nasze przedszkole bazuje na zaufaniu. Oferuje też zajęcia językowe.

Indywidualny stosunek do każdego dziecka – prywatne przedszkole Poznań

Przedszkole niepubliczne „Latawce Dmuchawce” to miejsce, w którym każde dziecko traktowane jest indywidualnie. Zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori, które coraz częściej przyjmują prywatne przedszkola w Poznaniu i całej Polsce, tworząc sprzyjające ku temu warunki, jesteśmy w stanie odkryć i właściwie pielęgnować talenty, umiejętności, zainteresowania najmłodszych. Dlatego dysponujemy świetnie wykwalifikowaną, liczną kadrą, a dzieci przebywają w niewielkich grupach. Umożliwiamy urzeczywistnić wcześniej opisywane postulaty i w pełni zaspokoić potrzeby bliskości każdego naszego podopiecznego oraz pracować z nim w sposób indywidualny. Zaspokojenie indywidualnych potrzeb pozwala z drugiej strony efektywnie działać jako członek grupy, co przekłada się na holistyczny rozwój każdego małego człowieka. Przedszkole niepubliczne „Latawce Dmuchawce” wierzy w dzieci.

Dalecy jesteśmy od stosowania przymusu, nakłaniania dzieci do korzystania z pomocy edukacyjnych, które nie przypadły im do gustu, czy wykonywania zadań, na które aktualnie nie są przygotowane. Zachęcając, podpowiadając, proponując zajęcia dodatkowe, odpowiednio motywując, towarzysząc dzieciom, pragniemy inspirować je do dokonywania samodzielnych wyborów, decydowania o sobie, a tym samym – stawania się szanowanym członkiem społeczności tworzącej niepubliczne przedszkole „Latawce Dmuchawce”.

Mali odkrywcy

Oferowane przez nas zajęcia dodatkowe skupiają się wokół sportu, muzyki, tańca, sensoplastyki, teatru, języka angielskiego oraz przyrody. Działamy między innymi jako przedszkole językowe. W naszym przedszkolu codziennie prowadzone są zajęcia z języka angielskiego. Prowadzeniem zajęć zajmuje się wykwalifikowany personel w postaci nauczyciela języka angielskiego. Oprócz samych zajęć z języka angielskiego język ten jest obecny z dziećmi przez cały dzień, ponieważ nauczyciel używa zwrotów angielskich przy najróżniejszych czynnościach wykonywanych przez dzieci. Szczególnie bliska jest nam również przyroda. Jako jedno z nielicznych prowadzone przez nas przedszkole prywatne pozwala dzieciom zmieniać się w małych ogrodników, dbających o rośliny, pielących grządki warzyw bądź kwiatów oraz obserwujących wzrost plonów. Uwrażliwiamy maluchy na piękno natury oraz zaznaczamy jej ważną funkcję w dziejach. Przebywając wśród zadbanej zieleni, przedszkolaki rozwijają własną kreatywność, wytrwałość, relaksują się, bawią, odpoczywają. Niepubliczne przedszkole „Latawce Dmuchawce” pełne jest niespodzianek.

Każdego dnia widzimy, jak poprzez obserwacje, doświadczanie przyrody oraz eksperymentowanie, uczą się, jak wygląda świat, a ponadto kształtują umiejętności emocjonalne, indywidualne oraz społeczne. Zachęcamy do odwiedzenia ogrodu oraz wyruszenia wraz z nami w cudowną przygodę pełną magicznych zdarzeń. Przedszkole językowe „Latawce dmuchawce” zaprasza!

Przedszkole językowe Poznań

Opisane powyżej metody stosujemy też w czasie zajęć językowych. Są one dopasowane do dzieci i ich możliwości. Unikamy nacisku, presji, bezpośredniego oceniania. Dbamy o komfort maluchów i zachęcamy do nauki poprzez zabawę. To przynosi doskonałe rezultaty i pozwala rozwijać umiejętności lingwistyczne. Nasze przedszkole językowe daje solidne podstawy do dalszej edukacji – pozostawia nie tylko miłe wspomnienia, ale też efekty wieloletniej pracy z najlepszymi pedagogami, którzy doskonale wiedzą, jak wspierać dzieci na każdym etapie rozwoju. Zapisując malucha do naszego przedszkola, zapewniasz mu nie tylko opiekę, ale przede wszystkim dajesz szansę na zdobywanie nowych umiejętności i poszerzanie horyzontów.

Przedszkole Montessori w Poznaniu

Staramy się być przyjaznymi przewodnikami naszych podopiecznych. W „Latawcach Dmuchawcach”:

  • chcemy, by każdy dzień był ciekawą przygodą, a nasz klub malucha – cudowną bajką,
  • dbamy o holistyczny rozwój naszych podopiecznych,
  • stawiamy na indywidualizm oraz wzmacniamy zdrowe poczucie własnej wartości wśród najmłodszych,
  • motywujemy do podejmowania działań, uczenia się, aktywności,
  • uczymy się, doświadczając; prywatne przedszkole to świetnie miejsce do przeprowadzania eksperymentów,
  • jesteśmy cierpliwi, życzliwi, spokojni i chętni do działania,
  • korzystamy z szerokiej oferty; zajęcia dodatkowe, na przykład muzyczne, teatralne, sportowe, językowe, są częścią naszej codzienności, funkcjonujemy jako niepubliczne przedszkole językowe,
  • zmieniamy naukę w zachwyt, ciekawość i świetną zabawę.

Każdy dzień w „Latawcach Dmuchawcach” pełne jest wspaniałych, radosnych, ekscytujących przeżyć. Działamy w Poznaniu – zainteresowanych rodziców zapraszamy na ulicę Karpią 17 B lub do drugiej naszej placówki na poznańskich Naramowicach ul Błażeja 78/2. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wątpliwości. Zapewniamy, że nasze przedszkole to miejsce przyjazne maluchom – wszystkie dzieci przychodzą do niego z uśmiechem!