Prywatne przedszkole w Poznaniu

Latawce Dmuchawce to niepubliczne przedszkole i żłobek w Poznaniu (Naramowice) o profilu przyrodniczym, w którym stosowane są metody pedagogiki Marii Montessori.

Posiadamy cztery sale urządzone według zamysłu kreatywnych architektów, którzy mieli na uwadze komfort, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie dzieci. We wnętrzach dominują jasne kolory oraz minimalistyczne formy, dzięki którym w otoczeniu zachowano harmonię niezbędną do nauki i zabawy. Pastelowe barwy tworzą radosną atmosferę, prostota wnętrz nie rozprasza uwagi, porządek zaś i dostęp do licznych narzędzi dydaktycznych umożliwia dzieciom rozwój umiejętności w komfortowym środowisku. Dzieci mogą korzystać (oczywiście pod opieką wychowawcy) z dużego ogrodu o powierzchni 1000 m2 z placem zabaw. Na terenie znajdują się ogródki warzywne i kwiatowe, gdzie wiosną i latem dzieci mogą sadzić, kopać i podlewać czyli to, co lubią najbardziej. W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków obiekt posiada monitoring.

 

Indywidualny stosunek do każdego dziecka

 

Jak zakłada metoda Montessori, aby efektywnie rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania, każde dziecko musi być traktowane indywidualnie. To podstawowa zasada, która określa nasz sposób postępowania z przedszkolakami. Dbamy o to, by każdy z naszych wychowanków miał szansę w schludnym i zacisznym otoczeniu idealnym do kształtowania indywidualnych zdolności, pracować z samodzielnie wybranymi materiałami. Dzięki temu dzieci mogą odnaleźć własne zainteresowania i talenty.

Korzystamy z tego, że kilkuletnie dzieci cechują się wrodzoną i niestrudzoną chęcią do uczenia się nowych rzeczy. Dobrze zorganizowana nauka nie jest dla nich męcząca, a wręcz na odwrót – często okazuje się najbardziej interesującą formą zabawy. Przewodzimy dzieciom, uczymy korzystania z nowych materiałów i nakłaniamy do wykonywania kreatywnych zadań, ale nie narzucamy niczego. Nasza praca skupia się wokół obserwowania i interweniowania we właściwych momentach – wtedy, kiedy kilkulatkowi potrzeba podpowiedzi lub zachęty do dalszego działania. Według nas podstawą prawidłowego rozwoju dziecka jest nauka w zgodzie z własnymi, naturalnymi możliwościami, we własnym tempie oraz kierunku. Aby była ona efektywna, musi odbywać się w odpowiednim otoczeniu. Podejście to umożliwia rozwój koncentracji oraz samodyscypliny dzieci, które w dorosłym życiu chętniej podejmują nowe wyzwania, wierzą we własne możliwości i lubią się dokształcać.

 

Mali odkrywcy

 

Nasza placówka zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 1 roku życia do 6 lat. To okres, w którym maluchy są małymi odkrywcami. Poznając świat, bazują na swoich zmysłach; budują swoją tożsamość i intelekt poprzez poznawanie tego, co znajduje się w ich otoczeniu. W przedszkolu i żłobku prywatnym Latawce Dmuchawce nie ma ścisłego podziału na grupy wiekowe – maluchy w różnym wieku mogą się wspólnie bawić i, co niezwykle istotne, uczyć od siebie wzajemnie. Starsze dzieci chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami z młodszymi, młodsi z kolei ochoczo czerpią z ich wiedzy. Taka współpraca pozwala dzieciom rozwijać umiejętności związane z funkcjonowaniem w społeczeństwie, otwiera na różnorodność.

Zajęcia w Latawce Dmuchawce skupione są na potrzebach każdego dziecka z osobna. Chodzi nam o to, by nauczyciel podążał za potrzebami dziecka, a nie odwrotnie – w przedszkolu, w którym wykorzystywane są metody Montessori, nie ma mowy o wywieraniu nacisku czy narzucaniu czegokolwiek maluchom. Stwarzamy dzieciom warunki odpowiednie do osiągnięcia samodzielności i uniezależnienia się od dorosłych na drodze rozwoju umiejętności i nabieraniu wiary we własne siły. Odpowiednie otoczenie, wykwalifikowany nauczyciel oraz nowoczesne materiały dydaktyczne są tym co możemy zaoferować dzieciom w celu zapewnienia im całościowego wzrostu, biorąc pod uwagę wszystkie płaszczyzny – fizyczną, umysłową i duchową.

Wszystkich zwolenników metody Montessori zachęcamy do skorzystania z oferty przedszkola Latawce Dmuchawce. Nasze dane kontaktowe oraz adres znajdują się w zakładce „Kontakt”.

 

Przedszkole przyrodnicze

 

Latawce Dmuchawce to niepubliczne przedszkole w Poznaniu, które stawia na kontakt dzieci z naturą i kreatywne zabawy na świeżym powietrzu. Obiekt posiada ogród o powierzchni 1000 m2 z placem zabaw dostosowanym do oczekiwań maluchów oraz grządkami kwiatowymi i warzywnymi, gdzie wiosną i latem dzieci mogą bawić się w ogrodników. Oprócz kopania, sadzenia, podlewania i plewienia, maluchy będą miały możliwość dbania o wyhodowane rośliny, a nawet zebrania plonów. Wierzymy, że bezpośredni kontakt z naturą ma istotne znaczenie w rozwoju dziecięcej wrażliwości.

 

Przedszkole Montessori

 

W przedszkolu Latawce Dmuchawce korzystamy z metod wychowawczych, które zostały opracowane przez włoską lekarkę Marię Montessori. Stawiamy na wszechstronny rozwój dzieci, starając się nie ominąć żadnego z aspektów ich życia. Mamy na uwadze wszystkie płaszczyzny – fizyczną, umysłową i duchową. Nasz cel to wykształcenia w dzieciach wiary we własne siły, chęci do nieustannego uczenia się nowych rzeczy, zdobywania umiejętności i rozwijania talentów, jednak zawsze we właściwym, dostosowywanym do indywidualnych możliwości tempie. W przedszkolu, w którym wykorzystywane są nauki Marii Montessori, dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat mogą wspólnie uczestniczyć w niektórych zajęciach, ucząc się od siebie nawzajem.